BSc Matematikai elemző

2015

Horváth Zoltán Ferenc: Koszinusz hiperbolikusz és társai
Témavezető: Mezei István

2014

Antal József: A mátrixoktól a Turán-típusú tételekig
Témavezető: Fialowski Alice

Bakonyi Eszter: Nemnegatív mátrixok
Témavezető: Ágoston István

Csohány Dóra: Polinomok véges testek felett
Témavezető: Ágoston István

Csomós Beatrix: Körosztási polinomok
Témavezető: Ágoston István

Fóra Gyula Krisztián: Tőzsdei idősorok prediktív modellezése (angolul)
Témavezető: Lukács András

Ikvahidi Adrienn: Növekedési függvények, populációnövekedési modellekben szereplő differenciálegyenletek
Témavezető: Pfeil Tamás

Kodácsi Orsolya: Stabil párosítások
Témavezető: Lukács András

Komjáti Dóra: Az analízis alapjai és üzleti alkalmazásai
Témavezető: Mincsovics Miklós Emil

Kósa Barbara: Tőzsdei események matematikai és informatikai kezelése
Témavezető: Prőhle Tamás

Lebanov Dóra: A logaritmus függvény bevezetése és alkalmazásai
Témavezető: Mezei István

Mansaré Anna Manty: Fraktálok és számítógépes grafika
Témavezető: Buczolich Zoltán

Morvai Anikó: Dinamikai rendszerek vizsgálata szimbolikus programcsomagokkal
Témavezető: Burcsi Péter

Nagy-Lutz Zsaklin: Függvények folytonosságával kapcsolatos tételek és ellenpéldák
Témavezető: Gémes Margit

Oláh Vivien: Mátrixelmélet alkalmazásai
Témavezető: Fialowski Alice

Pirka Ágnes: Nevezetes sorozatok és sorok( az e és a pi előállításai)
Témavezető: Mezei István

Réger Csilla: Szavazási mechanizmusok
Témavezető: Dr. Király Tamás

Sághy Enikő Kata: Függvények szélsőérték vizsgálata
Témavezető: Gémes Margit

Tinku Krisztina: Adott bőségű reguláris gráfok
Témavezető: Héger Tamás, Szőnyi Tamás

Tóth Ádám: Gráfok színezése
Témavezető: Hermann György

Várkonyi Dávid: A többszörös integrál és alkalmazásai
Témavezető: Pfeil Tamás

2013

Ádám Johanna: Az egydimenziós konvekciós-diffúziós feladat numerikus megoldása
Témavezető: Faragó István

Bámer Teodóra: Folytonos függvények közelítése polinomokkal
Témavezető: Mezei István

Bayat Samira: Social Network's Mining(Twitter) (angolul)
Témavezető: Kósa Balázs

Bedenek Eszter: Függvények közelítése
Témavezető: Mezei István

Böjthy Barbara Adrienn: Sztochasztikus mátrixok és Markov-láncok
Témavezető: Fialowski Alice

Borostyán Dóra: Lineáris algebra és mátrixok alkalmazása a numerikus analízisben
Témavezető: Fialowski Alice

Bozzay Eszter: A vesecsere matematikai és közgazdaságtani megközelítése
Témavezető: Vesztergombi Katalin

Csillagvári Dániel: Számítógépes programok alkalmazása az analízisben
Témavezető: Gémes Margit

Dávid László: Differenciálegyenletek
Témavezető: Mezei István

Deák Szilárd: Idősorok elemzése adatbányászati módszerekkel
Témavezető: Lukács András

Horváth Ádám Zoltán: Komplex számok
Témavezető: Fialowski Alice

Kallós Dóra: Versenyfeladatok a középiskolában
Témavezető: Fialowski Alice

Kiss Dániel: A PageRank és alkalmazása
Témavezető: Grolmusz Vince

Konfár Kitti: Párosítások, páros gráfokban és tetszőleges gráfokban, alkalmazások
Témavezető: Vesztergombi Katalin

Mészáros Ádám István: Véletlen iterációk statisztikai elemzése
Témavezető: Sigray István

Németh Regina: Nevezetes számok a matematikában
Témavezető: Ágoston István

Orthmayr Flóra: A tökéletes számok és társaik
Témavezető: Freud Róbert

Ota Ayaka: Mobiltelefon titkosítási algoritmusok
Témavezető: Szabó István

Palotay Réka: Differenciálegyenletek és alkalmazásaik
Témavezető: Besenyei Ádám

Prikkel Anett: Többváltozós szélsőérték számítás és alkalmazásai
Témavezető: Keleti Tamás

Ruzsányi Orsolya: Lineáris algebra és mátrixok alkalmazásai
Témavezető: Fialowski Aliz

Simonka Fruzsina: Preferenciaadatok kiértékelése
Témavezető: Pröhle Tamás

Szilágyi Dániel: Több processzoros ütemezés változtatható méretű feladatokkal
Témavezető: Kis Tamás

2012

Balka Júlia: Numerikus integrálás
Témavezető: Kurics Tamás

Csuka Anita: Az e szám
Témavezető: Besenyei Ádám

Dávid Péter: Focibajnokságok és véges geometriák
Témavezető: Kiss György

Egerszegi Gabriella: Hitel csere-ügyletek
Témavezető: Fullér Róbert

Fehér Elza: Szélsőérték-problémák
Témavezető: Mezei István

Horváth Vivien: A Parciális Legkisebb Négyzetek Regresszió
Témavezető: Pröhle Tamás

Kis Ágnes: Lineáris algebrai egyenletrendszerek iteratív megoldási módszerei
Témavezető: Faragó István

Kiss Eszter: Laplace-transzformáció és alkalmazásai
Témavezető: Bátkai András

Kiss Rebecca: Gersgorin-körök
Témavezető: Mincsovics Miklós

Kiss Valéria: Opciók Árazása
Témavezető: Sikolya Eszter

Kiss Zsófia: Pont és Intervallumbecslés bemutatása Bayes- és Klasszikus statiszika eszközeivel
Témavezető: Dr. Vancsó Ödön

Koplányi Barbara: Elemi becslések a prímszámok számára
Témavezető: Gyarmati Katalin

Marton Péter: Prímtesztek és prímfaktorizáció
Témavezető: Freud Róbert

Nagy Zsuzsanna: Normált térbeli differenciálszámítás alkalmazásai
Témavezető: Simon Péter

Péter Zsófia: Optimális portfóliók kialakítása
Témavezető: Csiszár Villő

Ruzsics László: Alapvető iterációs eljárások lineáris egyenletrendszerek megoldására
Témavezető: Kurics Tamás

Sáfár Rebeka: Demonstrációs célú szimulációk egyszerű populációdinamikai folyamatok modellezésére
Témavezető: Izsák János

Sölch András János: Lineáris egyenletrendszerek numerikus megoldása
Témavezető: Kurics Tamás

Szabó Vanda: Peremérték feladatok véges differenciás megoldása interpolációs adatokkal
Témavezető: Faragó István

Szilágyi Enikő: Kaotikus rendszerek
Témavezető: Keleti Tamás

Szili Beáta: Rekurzív sorozatok
Témavezető: Mezei István

Sztahó Roland István: MCMC módszerek
Témavezető: Pröhle Tamás

Tajti Melinda: Variációszámítás és alkalmazása
Témavezető: Keleti Tamás

Tóth Noémi: Munkafolyamat alapú hálózati centralitásfogalmak vizsgálata
Témavezető: Dr. Gulyás László, Sziklai Péter

Tóth Zsuzsanna Edit: Szélsőérték feladatok megoldása elemi módszerekkel és a differenciálszámítás segítségével
Témavezető: Szentmiklóssy Zoltán

Treszl Márta: Hozam Menedzselés (angolul)
Témavezető: Fullér Róbert, Villányi Viktória

Vajda Gergely: Hilbert program
Témavezető: Szabó Csaba

Vánkovics Mária: Sorok és hatványsorok vizsgálata Abel nyomán
Témavezető: Pfeil Tamás

2011

Bakos Gergely: Sorok és sorozatok kapcsolata a Riemann integrállal
Témavezető: Pfeil Tamás

Bognár Izabella Mária: Fejezetek a differenciálszámítás történetéből
Témavezető: Sikolya Eszter

Bókkon Andrea: A Bradley - Terry modell elemzése
Témavezető: Csiszár Villő

Debreczeni Donát: Útvonalkeresés időfüggő hálózatokban
Témavezető: Király Zoltán

Egerszegi Gabriella: Hitel csere-ügyletek
Témavezető: Fullér Róbert

Földi Eszter: Topologikus terek, folytonosság és a Brouwer-fixponttétel
Témavezető: Pfeil Tamás

Halász Sándor: Optimális stratégiák magas tranzakciós költség esetén és a szerencsejátékokban
Témavezető: Csiszár Villő

Kiss Eszter: Laplace-transzformáció és alkalmazásai
Témavezető: Bátkai András

Kovács Anikó: Fourier-sorok és alkalmazásai
Témavezető: Keleti Tamás

Kulik Imre: Hamilton kör keresése speciális gráfokban
Témavezető: Vesztergombi Katalin

Macsotai Ágnes: Közönséges Differenciálegyenletek Kezdetiérték Feladatainak Numerikus Megoldása Matlab Alkalmazásával
Témavezető: Faragó István

Mátyásfalvi György: Sávváltások hatásának vizsgálata spontán dugókra a sejt automata NaSch modell implementációján és mean field approximációján keresztül (angolul)
Témavezető: Pröhle Tamás

Naszádos Áron: Ütemezési Gyakorlatok
Témavezető: Jordán Tibor

Papp Franciska: A Pell-egyenlet és története
Témavezető: Szabó Csaba, Pongrácz András

Rózsa Bianka: A matematika egy nagy pillanata - matematikatörténeti feladatok
Témavezető: Szabó Csaba

Sebestyén Gabriella: Kétpontos peremérték-feladatok numerikus megoldása (angolul)
Témavezető: Faragó István

Sölch András János: Lineáris egyenletrendszerek numerikus megoldása
Témavezető: Kurics Tamás

Székely Ferenc: Populációdinamikai modellek szemléltetése Matlab-bal
Témavezető: Mincsovics Miklós

Tóth Ádám: Optimalizálás a Microsoft Excel Solver bővítménye segítségével
Témavezető: Mádi-Nagy Gergely

Vass Lajos: Hatványsorok és alkalmazásaik
Témavezető: Bátkai András

Winkler Sára: Hozammenedzsment Rendszerek
Témavezető: Fullér Róbert

2010

Antal Éva: Bayes típusú problémák
Témavezető: Vancsó Ödön

Bécsi Ilona: A π története
Témavezető: Besenyei Ádám

Bényász Melinda: Klasszifikáció az adatbányászatban
Témavezető: Kósa Balázs

Bertalan Szabina: Halálozási adatok vizsgálata
Témavezető: Prokaj Vilmos

Bozó Brigitta: Címkézett és címkézetlen fák leszámlálása
Témavezető: Vesztergombi Katalin

Chmelik Gábor: Kaotikus Differenciálegyenletek
Témavezető: Simon L. Péter

Csete Katalin: Differenciálegyenletek megoldása a Maple programcsomag alkalmazásával
Témavezető: Gémes Margit

Darida Sándor: Koch-görbéhez hasonló fraktálok vizsgálata
Témavezető: Buczolich Zoltán

Dávid Bettina: Egyenletek megoldása Galois előtt
Témavezető: Ágoston István

Fekete Imre: M-mátrixú lineáris algebrai egyenletrendszerek megoldásának módszerei (angolul)
Témavezető: Faragó István

Fodor Péter: Az analízis néhány alkalmazása
Témavezető: Sikolya Eszter

Harkai Alexandra Dóra: Csoportok a matematika különböző területein
Témavezető: Károlyi Gyula

Heimbuch Zita: Hatványsorok és alkalmazásaik
Témavezető: Bátkai András

Juhász Gergely: A Banach-fixponttétel és alkalmazásai
Témavezető: Karátson János

Kecskés Regina: Fejezetek az algebra történetéből: Az algebra alaptétele
Témavezető: Ágoston István

Koltay Anita: Mátrix szeletelés elmélet
Témavezető: Mincsovics Miklós

Koreczki Bence: Sorok konvergenciakritériumai
Témavezető: Pfeil Tamás

Laczkó Éva: A Laplace-transzformáció és alkalmazásai
Témavezető: Bátkai András

Madarász Éva: Elemi matematika
Témavezető: Fried Katalin

Mészáros Mirjana: Közönséges differenciálegyenletek numerikus megoldása
Témavezető: Kurics Tamás

Mihalkó Zita: Interpoláció
Témavezető: Kurics Tamás

Nádas Katalin: Pénzügyi problémák megoldásai Maple és más környezetekben
Témavezető: Pröhle Tamás

Nagy Orsolya: Számelmélet feladatok szakkörre
Témavezető: Szalay Mihály

Pásztor Nikolett: Numerikus integrálás
Témavezető: Kurics Tamás

Rusz Mihály Balázs: Kódolás és szimbolikus dinamika
Témavezető: Buczolich Zoltán

Sáfrányos Anita: Függvények közelítése
Témavezető: Gémes Margit

Sóki Marianna: Többváltozós függvények vizsgálata a Maple segítségével
Témavezető: Gémes Margit

Soós Ivett: Közönséges differenciálegyenletek numerikus megoldása
Témavezető: Mincsovics Miklós

Szalai Gábor: Elimináció Gröbner-bázisokkal
Témavezető: Károlyi Gyula

Valkó Éva: Az analízis alkalmazásai az érrendszer vizsgálatában
Témavezető: Pfeil Tamás

Varga Ildikó: Másodfokú kongruenciák és alkalmazásaik
Témavezető: Károlyi Gyula

2009

Egri Zoltán: Carl Friedrich Gauss élete és matematikája
Témavezető: Károlyi Gyula

Eitner Bea: Lineáris algebrai egyenletrendszerek iterációs megoldásai
Témavezető: Faragó István

Faragó Judit: Szélsőérték feladatok gazdasági számításokban
Témavezető: Gémes Margit

Lukács Attila: Web log adatbányászat
Témavezető: Kósa Balázs

Podobni Katalin: Legrövidebb útkereső algoritmusok
Témavezető: Nagy Adrienn

Póka Andrea: Fejezetek az integrálszámítás történetéből
Témavezető: Sikolya Eszter

Simon Anita: Az analízis néhány közgazdaságtani alkalmazása
Témavezető: Sikolya Eszter

Simon Csilla: A Henstock-Kurzweil féle integrál
Témavezető: Keleti Tamás

Szluka Szilvia Irén: Egy pénzügyi probléma vizsgálata kvadratikus programozással
Témavezető: Nagy Marianna

Takács Sára: Peremérték-feladatok numerikus megoldása
Témavezető: Kurics Tamás

Török Krisztina: Matematikai problémák a közgazdaságtanból
Témavezető: Sikolya Eszter

Városi Kristóf: Üzemanyagcellák matematikai modellezése
Témavezető: Faragó István, Szabó Tamás

Zahorecz Beáta: A Banach-féle fixponttétel és alkalmazásai
Témavezető: Kurics Tamás