MSc Matematikus
2022
Ferenczi Dávid: Kezdeti konfiguráció hatása növekvő véletlen gráfsorozatokban
(angolul)
Témavezető:
Backhausz Ágnes
2021
Gehér Boglárka: Korlátos csoportreprezentációk hasonlósági problémája
Témavezető:
Tarcsay Zsigmond
Göde Ábel: Pozitív operátorok lokálisan konvex tereken
Témavezető:
Tarcsay Zsigmond, Dr
Havasréti Kristóf: Operátorok numerikus értékkészlete
(angolul)
Témavezető:
Tarcsay Zsigmond
Herendi Zsolt: Elemrendek összege csoportokban
Témavezető:
Dr. Pálfy Péter Pál
Kanalas Kristóf: Koherens elméletek és koherens kategóriák
(angolul)
Témavezető:
Zsámboki Pál
Koltai László András: Bevezetés a Hodge elméletbe kompakt Kähler sokaságokon
(angolul)
Témavezető:
Szőke Róbert
Kubasch Alexander: Komplex projektív sokaságok topológiája
(angolul)
Témavezető:
Némethi András
Lévai Orsolya: A p-adikus Satake-izomorfizmus
Témavezető:
Zábrádi Gergely
Nagy Kartal Dávid: Extremális problémák véges metsző halmazrendszereken
Témavezető:
Katona Gyula
Németh Álmos: A Ricci-folyam és általánosításai
Témavezető:
Csikós Balázs
Pálfy Máté: Különböző univerzálisan Baire fogalmak összehasonlítása és alkalmazásuk a Haar első kategóriájúságra
(angolul)
Témavezető:
Elekes Márton
Schefler Gergő: Hirzebruch-Jung szingularitások
Témavezető:
Némethi András
Seress Dániel: Galois-elmélet a p-adikusok fölött
Témavezető:
Zábrádi Gergely
2020
Csépai András: Szinguláris leképezések kobordizmusai
(angolul)
Témavezető:
Szűcs András
Indruck Balázs: Számtani sorozatok az egész számok részhalmazaiban
Témavezető:
Gyarmati Katalin
Kátay Tamás: Tipikus kompakt halmazok
(angolul)
Témavezető:
Keleti Tamás
Krutki Tamás: p-adikus integrálás és alkalmazásai
Témavezető:
Zábrádi Gergely
Le Thi Thanh Tu: Rigidity theory and its applications
(angolul)
Témavezető:
Prof. Tibor Jordan
Luo Haoran: Extremal Problems for Transformed Families of Sets
(angolul)
Témavezető:
Katona O.H. Gyula
Markó Ádám: A Sidorenko-sejtés
Témavezető:
Frenkel Péter
Mendoza Cadena Lydia Mirabel: Minimális blokkoló halmaz probléma
(angolul)
Témavezető:
Bérczi Kristóf
Narmada Varadarajan: Colouring bottomless rectangles and arborescences
(angolul)
Témavezető:
Domotor Palvolgyi
Porupsánszki István: Általánosított oválisok véges projektív terekben
Témavezető:
Kiss György
Radnai Ágnes: Deep learning. Takens tétele és alkalmazásai, a Feynman machine
(angolul)
Témavezető:
Kondacs Attila, Lukács András
Sagmeister Ádám: Diofantikus geometria - Faltings tétele
Témavezető:
Zábrádi Gergely
Schwarcz Tamás Bence: Közös független halmazok pakolása matroidok redukciójával
(angolul)
Témavezető:
Bérczi Kristóf
Simon Richárd: Operátoralgebrák izomorfizmusai
Témavezető:
Tarcsay Zsigmond
Szőke Tamás: Ramanujan-gráfok
Témavezető:
Csikvári Péter
Udvardi László: Markov láncok és kártyakeverések keverési tulajdonságai
(angolul)
Témavezető:
Dr. Gerencsér Balázs
2019
Ágoston Péter: A Hadwiger--Nelson-probléma valószínűségi megközelítése
(angolul)
Témavezető:
Pálvölgyi Dömötör
Csanády Bálint Zsombor: 2-összefüggő digráfok konstruktív karakterizációja
(angolul)
Témavezető:
Bérczi Kristóf
Csernák Tamás: Analízis magasabb kofinalitású rendezett testekben
Témavezető:
Komjáth Péter
Friedman Sára: Lorenz típusú leképezések periodikus pályái
Témavezető:
Dr. Buczolich Zoltán
Maga Balázs: Az első áthaladási perkoláció egy topologikus variánsa
(angolul)
Témavezető:
Buczolich Zoltán
Romayssa Touaimia: Estimating the generator matrix from discrete data set
(angolul)
Témavezető:
Prőhle Tamás
Sávoly János Gábor: Projektív speciális lineáris csoportok szupercsoportjai
Témavezető:
Dr. Szabó Csaba
Tossenberger Tamás: Autoenkóder alapú generatív modellek javítása
Témavezető:
Varga Dániel
2018
Bärnkopf Pál: Pontszámvektorok algoritmikus vizsgálata
Témavezető:
Bérczi Kristóf
Cui Hao: Learning Bayesian Network Structure from Data
(angolul)
Témavezető:
Prof. Pröhle Tamás
Gábor Hanna: About a conjecture of Goddard and Henning
(angolul)
Témavezető:
Bérczi Kristóf
Hoksza Zsolt: Automorf formák és expander gráfok
(angolul)
Témavezető:
Harcos Gergely
2017
Ágoston Tamás: Hiperfelület-szingularitások és invariánsaik
Témavezető:
Némethi András
Damásdi Gábor: Some problems in combinatorial geometry
(angolul)
Témavezető:
Naszódi Márton
Dankovics Attila: Hamilton körök és teljes párosítások extremális gráfokban és hipergráfokban
Témavezető:
Katona O.H. Gyula
Dozio, Peter: Forszolások
(angolul)
Témavezető:
Komjáth Péter
Gusmeroli, Nicoló: Machine scheduling to minimize weighted completion time
(angolul)
Témavezető:
Kis Tamás
Gyarmati Máté: Az internetes kommunikáció kriptográfiai biztonságának néhány matematikai kérdése
Témavezető:
Szabó István
Hsinyi Lin: Application of machine learning in manufacturing industry
(angolul)
Témavezető:
Lukács András
Kaposi Ágoston: Gráf 3-sokaságok invariánsai
Témavezető:
Némethi András
Kiss Melinda Flóra: Komplex felületek szingularitásai
Témavezető:
Dr. Némethi András
Lajos Mátyás György: Mintacsoportok
Témavezető:
Dr. Pálfy Péter Pál
Mihálykó András: Minimális költségű feszítőgráfok merevségi feltételekkel
Témavezető:
Jordán Tibor
Péter Gerzson: T.I.- halmazok véges csoportokban
Témavezető:
Pálfy Péter Pál
Seridi Nor El Houda: Nemlineáris megmaradási egyenletek numerikus megoldása
(angolul)
Témavezető:
Izsák Ferenc
Vértesy Gáspár: Fraktálszerű függvények
(angolul)
Témavezető:
Keleti Tamás
2016
Bertalan Bálint: Grammatika rendszerek és Boole-grammatikák
(angolul)
Témavezető:
Csuhaj Varjú Erzsébet
Czeller Ildikó: Maximáloperátor és Cantor-halmaz
Témavezető:
Keleti Tamás
Deák Sándor: Csomók topológikus génuszára vonatkozó becslések
Témavezető:
Stipsicz András
Földvári Viktória Andrea: Csomóelméleti invariánsok rácshomológiák segítségével
(angolul)
Témavezető:
Stipsicz András
Fonyó Dávid: Sorbanállási rendszerek távozási folyamatai
Témavezető:
Michaletzky György
Frankl Nóra: Fedési kérdések a diszkrét geometriában
(angolul)
Témavezető:
Naszódi Márton
Juhász András: Ekvivariáns kohomológia és alkalmazása leszámlálásokban
Témavezető:
Fehér László
Kalina Kende: Haar null halmazok nem lokálisan kompakt csoportokban
(angolul)
Témavezető:
Elekes Márton
Lenger Dániel Antal: Kombinatorikus keresési problémák
Témavezető:
Katona Gyula
Mihálka Éva Zsuzsanna: Reakció-diffúziós egyenletek megoldhatósága
Témavezető:
Karátson János
Nagy Donát: Haar null és Haar első kategóriájú halmazok
(angolul)
Témavezető:
Elekes Márton
Nagy János: Normál felület szingularitások
Témavezető:
Némethi András
Poór Márk: Kurepa fák
Témavezető:
Komjáth Péter
Sárai Zoltán István: Kéve-kohomológiák és alkalmazásuk
Témavezető:
Némethi András
Ta The Anh: Racionális lefújás egy 4 szinguláris fibrumú Seifert fibrált sokaság mentén, és egzotikus CP^2#9\bar{CP^2}
(angolul)
Témavezető:
Stipsicz András
Weisz Ágoston: FPT Algorithms
(angolul)
Témavezető:
Király Zoltán
2015
Bencs Ferenc: Stabil polinomok és alkalmazásaik
Témavezető:
Frenkel Péter
Benyó Krisztián: Navier–Stokes-típusú egyenletek önhasonló megoldásai
(angolul)
Témavezető:
Marco Cannone (belső konzulens: Besenyei Ádám)
Bodor Bertalan: Homogén struktúrák reduktjai
Témavezető:
Szabó Csaba
Bognár Barna: A marginálisprobléma
Témavezető:
Laczkovich Miklós
Dolecsek Máté: Véges halmazok additív és multiplikatív felbontása F_p-ben
Témavezető:
Gyarmati Katalin és Sárközy András
Elekes Ábel: Kompatibilis Euler-séták
Témavezető:
Frank András
Héra Kornélia: A Bochner-féle cső tétel és gömbi változata
Témavezető:
Szőke Róbert
Karkus Zsuzsa: Stabil cserék
(angolul)
Témavezető:
Király Tamás
Mészáros András: Matroid metszetek pakolása
Témavezető:
Frank András
Szabó Dávid: p-adikus Galois reprezentációk és (phi, Gamma)-modulusok
(angolul)
Témavezető:
Zábrádi Gergely
2014
Bakondi Bence Gábor: Dinamikus rendszerek és adattömörítés
Témavezető:
Buczolich Zoltán
Balázs Barbara Anna: Kódok kombinatorikus vonatkozásai
Témavezető:
Katona Gyula
Blázsik Zoltán: Lefogó ponthalmazok véges projektív terekben
Témavezető:
Szőnyi Tamás
Copeland, Daniel: The multivariable Alexander polynomial and Thurston norm (angolul)
(angolul)
Témavezető:
Stipsicz András
Dudás-Marx László: Gráfok spektruma
Témavezető:
Benczúr András
Gilyén András Pál: Keresés kvantumos bolyongással és algoritmikus alkalmazásai
(angolul)
Témavezető:
Friedl Katalin
Károlyi Márton Gyula: Az irányprobléma általánosításai
Témavezető:
Dr. Sziklai Péter
Majoros Csilla: A lineáris programozási feladat optimális bázismegoldásának előállítása polinom időben
Témavezető:
Illés Tibor
Mészáros Szabolcs: Bővítésalgebrák
(angolul)
Témavezető:
Ágoston István
Nagy Dániel: Fejezetek az extremális halmazrendszerek elméletéből
Témavezető:
Katona Gyula
Radnai András: Közelítő algoritmusok a stabil párosítások problémájára
(angolul)
Témavezető:
Király Zoltán
Sebők Richárd: Bináris sorozatok pszeudovéletlensége, általánosítások
(angolul)
Témavezető:
Gyarmati Katalin és Sárközy Adrás
Sélley Fanni: SIS járványterjedés szabályozása Csúszó Időhorizont Módszerrel
(angolul)
Témavezető:
Besenyei Ádám
Szőke Nóra Gabriella: Szofikus csoportok
(angolul)
Témavezető:
Abért Miklós, Frenkel Péter
Takács Balázs: Topologikus algebrák
Témavezető:
Kristóf János
Tóth Dávid: Bergman-terek
Témavezető:
Szőke Róbert
Varga László: The parity games
(angolul)
Témavezető:
Végh László, Király Tamás
Wolosz János: Vizsgálatok a csoportreprezentációk külső hatványai témájában
Témavezető:
Pálfy Péter Pál
2013
Árendás Péter: A spektroszkópiai hálózatok matematikai elmélete
Témavezető:
Szabó Csaba
Biszak Előd: Maximum Entrópia Modellek
(angolul)
Témavezető:
Lukács András
Csaba Ákos: Szimmetrikus szubmoduláris függvények és alkalmazásaik
Témavezető:
Frank András
Horváth Vanda: Optimális bifenyvesek és kapcsolatuk az értékelt matroidokkal
Témavezető:
Frank András
Joó Attila: Végtelen eszközök a véges kombinatorikában
Témavezető:
Dr. Sági Gábor
Kiss Viktor: Rangfüggvények a Baire α függvényosztályokon
Témavezető:
Elekes Márton
Kutas Péter: Galois-reprezentációk
(angolul)
Témavezető:
Zábrádi Gergely
Matszangosz Kyriakos Ákos: A Denjoy-Young-Saks tétel magasabb dimenziókban
(angolul)
Témavezető:
Laczkovich Miklós
Mezei Tamás Róbert: Párok ültetése és amőba
(angolul)
Témavezető:
Pálvölgyi Dömötör
Szabó Mátyás: Útvonaltervezési problémák
Témavezető:
Kis Tamás
Szalkai Balázs: Páros körök irányított gráfokban
Témavezető:
Frank András
Szűcs Gábor: Kombinatorikus sorozatok
Témavezető:
Csikvári Péter
Tóth László Márton: Integrálgeometriai formulák
Témavezető:
Csikós Balázs
Tóthmérész Lilla: Differential Privacy
(angolul)
Témavezető:
Király Zoltán
2012
Estélyi István: Szavak kombinatorikája
(angolul)
Témavezető:
Szabó Csaba
Gerencsér Máté: Törtrendű Szoboljev-terek
(angolul)
Témavezető:
Izsák Ferenc
Gosztonyi Balázs: Egyenletesen véletlen végtelen háromszögelések a gömbön és a tóruszon
(angolul)
Témavezető:
Lovász László
Hujter Bálint: Egész Carathéodory tulajdonság matroid bázisaira
Témavezető:
Frank András
Kisfaludi-Bak Sándor: Duál-kiritikus gráfok (angolul)
(angolul)
Témavezető:
Király Zoltán
Nagy Csaba: Egyszeresen összefüggő, magas dimenziós sokaságok osztályozása Browder nyomán
Témavezető:
Szűcs András
Nemes Antal: Kvantum rezisztens kriptográfia
(angolul)
Témavezető:
Villányi Viktória
Nemes Gergő: Integrálok Aszimptotikus Sorbafejtése
(angolul)
Témavezető:
Dr. Tóth Árpád
Sziráki Dorottya: Modellelméleti Spektrumfüggvények és Algebrai Logika
(angolul)
Témavezető:
Sági Gábor
2011
Erdélyi Márton Kristóf: Elliptikus görbék
Témavezető:
Tóth Árpád
Herskovics Dávid: A Greene-Kleitman tétel és általánosításai
Témavezető:
Frank András
Korom Mátyás: Inventory optimization with guaranteed service time
Témavezető:
Jüttner Alpár
Mészáros Gábor: Nem Desargues-i Síkok Konfigurációi
(angolul)
Témavezető:
Szőnyi Tamás
Nagy Levente: Noether-probléma és kohomologikus invariánsok
Témavezető:
Szamuely Tamás
Soukup Dániel Tamás: D-terek körül
(angolul)
Témavezető:
Szentmiklóssy Zoltán
Vidnyánszky Zoltán: Koanalitikus transzfinit konstrukciók
Témavezető:
Elekes Márton
2010
Sigurdsson Baldur: The Milnor fiber of the singularity f(x,y) + zg(x,y) = 0
(angolul)
Témavezető:
Némethi András