Nyilvánosságra hozták a 2012. évi, az MTA által támogatott, egyetemeken működő kutatócsoportok pályázatán indulók nyerteseit. Sikeres volt az ELTE Matematikai Intézetéből beadott, Faragó István által vezetett „Differenciálegyenletek a numerikus analízisben és a nagy hálózatok elméletében” c. pályázat. Ennek eredményeként támogatott egyetemi kutatócsoportként 2012-2017 közötti öt évre, évi 25 millió forintos támogatással működik majd. A csoport 17 tagú, 12 fő egyidejű alkalmazásával működik. A csoport tagjai az ELTE Matematikai Intézetének két tanszékének (Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék, Számítógéptudományi Tanszék), illetve a BME Matematikai Intézetének munkatársaiból és doktoranduszaiból állnak.