Az Egyetemi Hallgatók Nemzetközi Matematikaversenye (International Mathematics Competition for University Students 2014, imc), ahová évek óta a világ minden tájáról jönnek a legtehetségesebb diákok, idén nyáron Bulgáriában, Blagoevgrádban került megrendezésre. A versenyen a világ 73 egyetemének 324 diákja vett részt. Az ELTE csapata a versenyen kiemelkedő eredményt ért el: Dankovics Attila egyéniben a 2. helyezést szerezte meg a Tel Aviv Egyetem hallgatója mögött, ők ketten kaptak kiemelt I. díjat. Jellemző a mezőny erősségére, hogy az a Lisa Sauermann, aki a matematikai diákolimpiák valaha volt második legeredményesebb diákja 4 arany-, és egy ezüstéremmel a 6. helyen végzett. Az ELTE csapatából I. díjas lett még Bodor Bertalan, Nagy Donát és Nagy János is, Kalina Kende pedig II. díjat nyert. Az egyetemek közötti évről-évre egyre kiélezettebb versenyben az izraeli egyetemek legjobb diákjaiból összeválogatott Izraeli Nemzeti Csapat mögött az ELTE csapata 2. helyezést ért el maga mögé utasítva olyan rangos egyetemeket, mint például a Moszkvai Állami Egyetem, a Yale, a Bonni, Prágai, Krakkói és Göttingeni Egyetemek. Az eredményeket, valamint a feladatokat és megoldásaikat a verseny honlapján honlapján lehet böngészni. A csapatot Pach Péter Pál kísérte és vezette. A válogatást és szervezést Frenkel Péter, Keleti Tamás, Kós Géza és Pach Péter Pál végezte. Kós Géza idén tavasszal is tartott feladatmegoldó szemináriumot, melynek fő célja, hogy a csapattagok (és a potenciális jövőbeli csapattagok) megfelelő stílusú és nehézségű feladatokon gyakorolhassanak. A csapat részvételét a Pázmány Eötvös Alapítvány, az ELTE TTK Hallgatói Önkormányzata és a Matematika Oktatásáért és Kutatásáért Alapítvány támogatta, melyet ezúton is köszönünk.