MSc Alkalmazott matematikus
2022
Abdul Kader Aida: A Deep Learning matematikai alapjai
(angolul)
Témavezető:
Dr. Szeghy Dávid
Marosvári Ágnes: Robusztus optimalizálás
Témavezető:
Kis Tamás
2021
Dobrovoczki Péter: Diszjunktív vágások hálózati folyam modellje és szeparációja
Témavezető:
Kis Tamás
Dorner Fanni Szonja: Járványterjedési Modellek és Kvalitatív Vizsgálatuk
Témavezető:
Faragó István
Gál Boglárka: Algoritmikus megoldások logisztikai feladatokra
(angolul)
Témavezető:
Jüttner Alpár
Kolok Balázs Csegő: Vírusterjedési dinamikák hipergráfokon
(angolul)
Témavezető:
Király Zoltán
Kovács Márton: Diszkrét konvex optimalizálás
Témavezető:
Frank András
Le Phuong Quynh: Computing implied volatility via inverse neural networks
(angolul)
Témavezető:
Dr. András Zempléni, Kinga Tikosi
Leitereg Miklós: Térkitöltő és támaszték tervező algoritmusok 3D nyomtatáshoz
(angolul)
Témavezető:
Jüttner Alpár
Nurzhan Sarzhan: Transformers and their applications is Natural Language Processing
(angolul)
Témavezető:
Lukács András
Szabó Eszter: Parametrikus keresést alkalmazó algoritmusok pakolási feladatokra
(angolul)
Témavezető:
Jüttner Alpár
2020
Bognár Edit: Terjedési modellek véletlen gráfokon
(angolul)
Témavezető:
Backhausz Ágnes
Czermann Tamás Krisztián: A főkomponens-analízis és a Kosambi-Karhunen-Loève tételkör gyakorlati alkalmazásai
Témavezető:
Kornyik Miklós
Farkas Dóra: Ütemezési problémák speciális ütközési feltételekkel
Témavezető:
Király Tamás
Kisfaludi Márton: Kombinatorikai kérdések a gráfok színezéséből ismert Föld-Hold problémára
Témavezető:
Kiss Attila
Laky Tibor: Optimális fogadási stratégiák
Témavezető:
Zempléni András
Nagy Gergely: Az Erdős-Faber-Lovász-sejtés
Témavezető:
Kiss Attila
Paulovics Zoltán: Általánosított Turán-tételek
Témavezető:
Nagy Zoltán Lóránt
Somogyi Roland: Gráfpolinomok: A kromatikus polinom
Témavezető:
Csikvári Péter
Tamás Ambrus: Kernel alapú klasszifikációs algoritmusok és sztochasztikus garanciák
(angolul)
Témavezető:
Csáji Balázs Csanád, Backhausz Ágnes
Tamási Tímea: Online útvonaltervezés AGV-flotta irányítására
Témavezető:
Kis Tamás
Ujszászi Zoltán: Részbenrendezések és alkalmazásaik Hilbert-terek operátorain
Témavezető:
Titkos Tamás
Windisch Anita: Bifurkációk neurális hálózatok Hopfield-modelljében
Témavezető:
Simon L. Péter
2019
Antal Ádám: Optimalizálási feladatok páros összehasonlítás mátrixokra
Témavezető:
Bérczi-Kovács Erika, Bozóki Sándor
Benkő Beatrix: Autoenkóder alapú generatív modellezés
(angolul)
Témavezető:
Csiszárik Adrián
Boda Lívia: Operátorszeletelési eljárások és alkalmazásai aerodinamikai modellekre
Témavezető:
Faragó István
Czifra Domonkos: Generatív modellek kiértékelési metrikái
Témavezető:
Zombori Zsolt
Fellner Máté: Hálózatok a bioinformatikában
(angolul)
Témavezető:
Grolmusz Vince
Halasi Valentina: A Dantzig-Wolfe dekompozíció alkalmazása tervkészítési feladatokon
(angolul)
Témavezető:
Bérczi-Kovács Erika, Florian Pommerening
Horváth Ákos: Beágyazott párok optimális SSP Runge-Kutta módszerekre
(angolul)
Témavezető:
Fekete Imre
Juhász Balázs: Térbeli, időbeli, minőségi jellemzők véletlen gráfokban
Témavezető:
Backhausz Ágnes
Kovács Adrienn: Markov-lánc Monte Carlo módszerek és alkalmazásai gráfokon
Témavezető:
Backhausz Ágnes
Kővári Emese: A tengelyszimmetrikus centrális négytest-probléma lineáris stabilitásvizsgálata
Témavezető:
Dr. Érdi Bálint
Lomoschitz Lilla: Többdimenziós ARMA folyamatok különböző felírásai és illesztései
Témavezető:
Prőhle Tamás
Molnár András: Adaptív Runge-Kutta módszerek
Témavezető:
Fekete Imre
Mona András: Európa árampiacainak összekapcsolása
Témavezető:
Mádi-Nagy Gergely
Rácz Dániel: A C. elegans konnektomjának kontrollálhatósága
(angolul)
Témavezető:
Daróczy Bálint Zoltán, Benczúr András
Sulyán Tímea: Egy- és többdimenziós Lévy-folyamatok és alkalmazásaik
Témavezető:
Backhausz Ágnes
Ulveczki Balázs: Geometriai hipergráfok színezése
Témavezető:
Pálvölgyi Dömötör
Virág Fausztin Asztrik: Neuronhálók alkalmazása implicit ajánlórendszerekben
Témavezető:
Benczúr András
2018
Harsányi Károly: Kombinatorikus módszerek szenzorhálózatok védelméhez
(angolul)
Témavezető:
Kiss Attila
Horváth Bálint: Járványterjedés modellezése adaptív hálózatokon
Témavezető:
Nagy Noémi
Kiss Franciska: Differenciálegyenletek diszkretizációi és nemnegativitási tulajdonságaik
Témavezető:
Faragó István
Kohut Lilla: Szenzorlokalizációs algoritmusok kombinatorikus vizsgálata
Témavezető:
Kiss Attila
Kovács Adél: Többtípusú elágazó folyamatok
Témavezető:
Backhausz Ágnes
Madarasi Péter: A gráfizomorfia probléma és a séták struktúrája
(angolul)
Témavezető:
Jüttner Alpár
Nagy Viktor: A felemelés és vetítés módszer az egészértékű programozásban
Témavezető:
Kis Tamás
Rokob Sándor: Véletlen gráfok és időfüggő elágazó folyamatok
Témavezető:
Móri Tamás
Smid Roland: Elágazó folyamatok változó környezetben
Témavezető:
Dr. Michaletzky György
Szabó Dániel: Önközelítő utak
Témavezető:
Pálvölgyi Dömötör
Szögi Viktória Rózsa: Szövegfeldolgozás gépi tanulási módszerekkel
Témavezető:
Lukács András
2017
Ádám Réka: Véletlen gráfok és járványterjedési folyamatok
Témavezető:
Backhausz Ágnes
Aleksziev Rita Antónia: Transzformációtanulás 2 dimenziós képeken mély autoenkóder hálózatokkal
Témavezető:
Kondacs Attila, ifj. Benczúr András
Baranyi Károly Tamás: Rácsalgoritmusok
Témavezető:
Dr. Grolmusz Vince
Császár Anett: Hálózati topológia a pénzügyi folyamatokban
Témavezető:
Sebestyén Géza, Pröhle Tamás
Császár Szilvia: Diszkrét dichotómia
Témavezető:
Dr. Kovács Sándor
Csurkó Lilla: A járványterjedés vizsgálata a numerikus analízis eszközeivel
Témavezető:
Dr. Faragó István
Farkas László Zénó: Az Ebola járvány terjedésének numerikus és számítógépes modellezése
(angolul)
Témavezető:
Dr. Faragó István
Fazekas Karen Krisztina: Frakcionális folyamatok paraméterbecslése
Témavezető:
Arató Miklós
Ferenczi Dóra: Loglineáris és grafikus modellek
Témavezető:
Michaletzky György
Maros Gábor: Lebesgue-típusú felbontási tételek
Témavezető:
Dr. Tarcsay Zsigmond
Neogrády-Kiss Márton: Számelméleti függvények vizsgálata differenciál- és integrálegyenletekkel
Témavezető:
Simon Péter
Takács Bálint: A Húsvét-sziget ökológiai összeomlásának modellezése
(angolul)
Témavezető:
Faragó István, Horváth Róbert
Takács Kristóf: Szekvenciaillesztések matematikai jellemzése
(angolul)
Témavezető:
Dr. Grolmusz Vince
2016
Bóra Eszter: Idő-inkonzisztens tervezés viselkedéses közgazdaságtani problémákban
Témavezető:
Király Tamás
Borostyán Dóra: Nemlineáris járványterjedési modellek
Témavezető:
Horváth Róbert, Faragó István
Danyluk Tamás: Lock-szegény adatszerkezetek tervezése, elemzése és implementálása a C++11 memóriamodelljében
Témavezető:
Dr. Porkoláb Zoltán
Deák Attila: Belsőpontos módszer geometriai programozási feladatra
Témavezető:
Dr. Illés Tibor
Gimes Balázs: Agygráfok gráfelméleti analízise
Témavezető:
Grolmusz Vince
Kelen Domokos Miklós: Online Ajánlórendszerek
(angolul)
Témavezető:
Benczúr András
Kristóf Panna: Optimális független fák keresése gráfokban
Témavezető:
Bérczi-Kovács Erika, Tapolcai János
Lestyán Szilvia: Biztonságos több-résztvevős számítások gráfokon
(angolul)
Témavezető:
Lukács András
Marton Péter: Pszeudovéletlen sorozatok
Témavezető:
Gyarmati Katalin
Németh László: Statisztikai módszerek a genetikában
Témavezető:
Pröhle Tamás
Rozner Bence Péter: Érzékenységvizsgálat Lévy-féle kamatláb-modellekben
Témavezető:
Boros Balázs (Belső konzulens: Prokaj Vilmos)
Somogyi Crescencia Kornélia: Féligárnyékos karakterek megtalálása
Témavezető:
Pataki Péter, Lukács András
Szabó Ágnes: Kriptográfiai protokollok. Vak aláírás
Témavezető:
Villányi Viktória Ildikó
Vass Balázs: Kombinatorikus geometriai módszerek alkalmazása hálózattámadások vizsgálatában
(angolul)
Témavezető:
Bérczi-Kovács Erika, Kőrösi Attila
2015
Béres Ferenc: Centralitás dinamikus gráfokon
(angolul)
Témavezető:
Benczúr András
Bodó Ágnes: Hálózati folyamatok oszcillációinak vizsgálata
Témavezető:
Besenyei Ádám
Csicsó Diána: Diszkrét maximum-elv elliptikus feladatokra
Témavezető:
Karátson János
Czene Anna: Redukált hitelkockázati modellek
Témavezető:
Márkus László
Gilányi Gergely Tamás: VARMA folyamatok identifikációja
Témavezető:
Pröhle Tamás
Góbor Dániel: Legrövdebb utak dinamikus úthálózatokban
(angolul)
Témavezető:
Király Zoltán
Mándli Anna: Optimalizálási problémák a háromdimenziós VLSI huzalozásban
Témavezető:
Kiss Attila
Sáfár Rebeka: Neurális hálók
Témavezető:
Prőhle Tamás
Tóth Bence Barnabás: Párosítás algoritmusok általános gráfokban
Témavezető:
Jüttner Alpár
Tóth Lilla: Az újpesti cérnagyár raktározásának optimalizálása
Témavezető:
Horváth János, Szabó Csaba
Vadas Norbert: Élszínezések
Témavezető:
Bérczi Kristóf
Vigula Mónika: Gráf- és részgráf-izomorfizmus problémák kémiai adatbázisokban
Témavezető:
Dr. Tichler Krisztián
2014
Brückler Zita Flóra: Pricing cross-currency products
(angolul)
Témavezető:
Dr. Molnár-Sáska Gábor
Fekete Márta: Elemszám-homogén halmazrendszerek leírása. Bi-lexikus rendezés alkalmazásai.
Témavezető:
Frank András
Gilányi Gergely Tamás: VARMA folyamatok identifikációja
Témavezető:
Pröhle Tamás
Horváth Ajna: Véletlen közegű kizárási folyamat, hidrodinamikai határátmenet
Témavezető:
Nagy Katalin
Nagy Zsuzsanna: Fourier-transzformáció alkalmazása ipari adatok elemzésében
Témavezető:
Simon Péter
Papp Artúr: Ragadozó-zsákmány rendszerek stabilitásvizsgálata territoriális viselkedés esetén
Témavezető:
Garay József
Tóth Szilvia Ágnes: Gráfok síkbarajzolása
Témavezető:
Bérczi Kristóf
2013
Budai Fruzsina Mária: Idősorok osztályozása
Témavezető:
Prőhle Tamás
Csirik Mihály: Diszkrét maximumelvek
(angolul)
Témavezető:
Karátson János
Györgyi Péter: Ütemezés nem megújuló erőforrásokkal
(angolul)
Témavezető:
Kis Tamás
Hábel Réka: Pilóták Tréningeinek Optimalizálása Légitársaságok részére
(angolul)
Témavezető:
Jüttner Alpár
Hammer Gergő: Villamos hálózatok "terminal solvability" tulajdonságának vizsgálata
Témavezető:
Recski András
Horváth Markó: Jármű és vezető ütemezés
Témavezető:
Kis Tamás
Józsa Mónika: Öntaszító sztochasztikus folyamatok
Témavezető:
Backhausz Ágnes
Kézér Tamás Gábor: Matroidok alkalmazása rúdszerkezetek merevségével kapcsolatos kérdésekben
Témavezető:
Recski András
Királyné Maczkó Renáta: A negatív binomiális eloszlás paramétereinek becslése
Témavezető:
Arató Miklós
Lócsiné Vándor Zsófia: Gyors párosítási algoritmusok
Témavezető:
Király Tamás
Mészáros Mária: A hang- és beszédtömörítés matematikája
Témavezető:
Szabó István
Pajkossy Katalin: Jegyszelekciós eljárások vizsgálata természetes nyelvfeldolgozásban felmerülő osztályozási feladatokra
(angolul)
Témavezető:
Kornai András
Stark András: Frakcionál differenciált folyamatok és kointegráció
Témavezető:
Prőhle Tamás
Svantnerné Sebestyén Gabriella: A hővezetési egyenlet numerikus megoldása többlépéses módszerrel és a megoldás kvalitatív tulajdonságai
Témavezető:
Faragó István
Szabó Emerencia Éva: Végeselem-módszerek összehasonlítása tárigény és konvergencia szempontjából
Témavezető:
Horváth Tamás
Varga Roxána: Hálózati folyamatok közelítő differenciálegyenletei
Témavezető:
Simon Péter
Vásárhelyi Bálint Márk: Szuffixfák és alkalmazásaik
(angolul)
Témavezető:
Bérczi Kristóf
2012
Darida Sándor: A modell prediktív irányítás alkalmazása differenciálegyenletekre
Témavezető:
Simon Péter
Egyed Boglárka: Egy szubszonikus áramlási feladat numerikus megoldása
Témavezető:
Karátson János, Horváth Tamás
Fegyverneki Tamás: Távolságkorreláció
Témavezető:
Székely J. Gábor
Fekete Imre: A numerikus analízis alapfogalmainak vizsgálata
(angolul)
Témavezető:
Faragó István
Kis-Benedek Ágnes: Szimmetrikus és periodikus szerkezetek merevsége
Témavezető:
Jordán Tibor
Kiss Attila: 3-dimenziós VLSI huzalozási algoritmusok
Témavezető:
Dr. Recski András
Molnár Viktória: Gravitációs vízhullámok modellezése
Témavezető:
Dr. Izsák Ferenc
Retek Dávid: Módszerek a metsző halmazrendszerek maximális méretének meghatározására
Témavezető:
Katona Gyula
Szekeres Béla János: A szuperdiffúzió numerikus vizsgálata
Témavezető:
Dr. Izsák Ferenc
Tardos Zsófia: Gépütemezési feladatok moldable esetben
Témavezető:
Kis Tamás
Valkó Éva: Az analízis alkalmazásai az érrendszer vizsgálatában
Témavezető:
Dr. Pfeil Tamás
Vígh Dorottya: Véletlen konstrukciók
Témavezető:
Sziklai Péter
Vincze Gergely: Tranziens káosz nyitott biliárdokon
Témavezető:
Tél Tamás
2011
Csörgő Gábor: Hibabecslések nemfolytonos végeselem módszerekre
Témavezető:
Izsák Ferenc
Keszthelyi Gabriella: Topologikus entrópia
Témavezető:
Buczolich Zoltán
Kovács Balázs: Szemilineáris parabolikus problémák
(angolul)
Témavezető:
Karátson János
Oláh István: Lotka-Volterra koevolúciós modellek vizsgálata
Témavezető:
Garay József
Szabó András: Hálózati folyamatok modellezése differenciálegyenletekkel
Témavezető:
Simon Péter